ارسال شده در ۳۰ خرداد ۱۳۹۵
wedding-flower-table-light - Copy

تزیین و نورپردازی باغ عروسی

یک سالن و یاغ عروسی تمام عیار با همه جزئیات،گل‌ آرایی خوب، سقف بلند و لوسترهای آویزان. نباید هیچ‌ کم و کسری داشته باشد. باید طوری باشد که میهمان‌ها فکر کنند آن شب وارد یک قصر پر نور و رویایی شده‌اند. این امر جز با نورپردازی مناسب امکان پذیر نمی باشد.

 

هر اندازه که نورپردازی سالن ، باغ و تالار عروسی مناسب تر باشد لحظاتی که در این شب خاص و به یادماندنی بصورت عکس و فیلم ثبت و ضبط می شوند کیفیت بهتری خواهند داشت و این شب رویایی در خاطرات مهمانان و برگزار کنندگان خواهد ماند.

یک مجلس عروسی قسمت هایی دارد که هر کدام به تنهایی و ترکیب با یکدیگر باید نورپردازی و تزیین مناسبی داشته باشند. تزیینات عروسی شامل ورودی مجموعه ، جایگاه عروس و داماد ، استیج رقص ، سفره عقد ، روشنایی های محوطه شامل پایه چراغ نورانی ، میز گل و میز شمع ، و روشنایی های داخل شامل ، میز ایستاده ، میز سوارز ، میز کیک ، کول باکس و یخدان ، و همچنین نورپردازی های دکوراتیو جهت عکاسی و فیلمبرداری مراسم را  شامل می شود.

یکی از تزیینات و مبلمان مدرن تشریفات ، مبلمان نورانی از جنس پلی اتیلن می باشند. این تزیینات مجالس دارای لامپ LED درون خود می باشد که علاوه بر زیبایی دکوراسیون محیط جشن نقش نورپردازی را نیز بخوبی ایفا می کنند.

نورپردازی ورودی مجالس

 

wedding entrance

نورپردازی ورودی جشن عروسی با مکعب دکوراتیو

نورپردازی در محوطه سالن بدون سایر تزئینات زیبا نیست و در کنار آن استفاده از اشیا تزئینی همچون سبدهای گل، میز شمع و قفس های دکوراتیو،  زیبایی بیشتری را به فضا می بخشد.

 

زمانی که مهمانان وارد فضای مهمانی و جشن عروسی می شوند، به اولین جایی که نگاه می کنند، ورودی تالار یا باغ است. بنابراین به هر میزان که این قسمت زیباتر باشد، تاثیر بیشتری بر فضای جشن خواهد داشت. برداشت اولیه در اولین مواجه با یک محیط بیشترین تاثیر را بر ذهن مخاطبان خواهد گذاشت.

ورودی مراسم شما یکی از مهم ترین بخش هایی است که مورد توجه مدعوین قرار می گیرد. در ابتدای ورود میهمانان، ورودی مراسم شما می تواند گویای سطح اجرای خدمات مراسمتان باشد و عزیزان شما را به سمت یک قضاوت درست یا نادرست سوق دهد پس شما می توانید با یک انتخاب مناسب میهمانان خود را به سمت قضاوتی صحیح رهنمون سازید.

باید توجه داشت که تاثیر یک ورودی ساده با نورپردازی مناسب بسیار بیشتر از یک ورودی شلوغ و پر از تزینات با نورپردازی غیر اصولی می باشد ، امری که کمتر مورد توجه دکوراتور های عروسی قرار می گیرد و با گذاشتن تزیینات بیش از حد فضای ورودی را به یک فضای بسیار نامنظم و نازیبا تبدیل می کنند.

 

نورپردازی و مبلمان جایگاه عروس (استیج)

 

wedding bride seat

نورپردازی جایگاه عروس با مکعب دکوراتیو

از موارد دیزاینی در هر مراسم عروسی جایگاهی هست که برای عروس و داماد چیده می شود. این جایگاه از آنجا که مورد توجه بخصوص و نقطه اصلی نگاه هاست از اهمیت زیادی برخوردار است. هرچه زیبایی کار دراین قسمت بیشتر باشد بر زیبایی کار تشریفات می افزاید. معمولا بعد از ورود، عروس و داماد درجایگاه خود می نشینند و همه توجه ها رو به سمت جایگاه است. زمان برش کیک نیز جایگاه بر زیبایی برش کیک می افزاید. بهترین حالت برای جایگاه  عروس و داماد جایگاه با استیج می باشد با استیجی که محل جایگاه عروس داماد از میزهای میهمانان ارتفاع بالاتری داشته باشد که معمولا هم سطح استیج موزیک بهترین حالت می باشد.

 

جایگاه عروس و داماد از بخش های مهم برای دیزاین تالار عروسی است. جایگاه عروس و داماد همیشه بالاتر از میز و صندلی های مهمانان است بنابراین در جلو دید قرار می گیرد که باید به نحو احسن برای زیبایی و طراحی آن تلاش نمود. گرفتن عکس های یادگاری عروس و داماد با اقوام در همین جایگاه انجام می شود به همین دلیل زیبا بودن و طراحی آن می تواند تصاویر زیباتری را برای عروس و داماد ثبت کند. استفاده از گل، نورپردازی، مبلمان لوکس و … از مواردی که در زیبایی جایگاه تاثیرگذار است.

از آنجایی که جایگاه عروس و داماد به عنوان یکی از دیزاینهای مراسم از اهمیت ویژه ای نزد زوجها برخوردار است تزینات نورانی متنوعی را می توان برای دیزاین آن استفاده نمود.  بیشترین عکس و فیلم های بیادماندنی عروس داماد با جایگاهشان است مخصوصا عکس های گرفته شده با دوستان در بین یا آخر مراسم بی نظیر است و زیبا بودن این چیدمان بر تکمیل شدن خدمات خاص و حرفه ای تشریفات می افزاید. مکعب دکوراتیو ، استوانه دکوراتیو ، میز صدفی جزو مبلمان های بسیار کاربردی تر جایگاه عروس می باشند.

 

 

نورپردازی استیج رقص

 

یک استیج رقص معمولا شامل نورپردازی ، ایجاد مه و محل دی جی می باشد. نورپردازی می تواند شامل نورپردازی از بالا و یا استیج نورانی باشد. یکی از معضلات ترکیب استیج رقص با سایر محیط تالار عروسی نورانی بودن بیش از حد آن و عدم همخوانی رقص نور موجود در آن با نورپردازی الباقی محل جشن می باشد. این مشکل با قرار دادن مبلمان دکوراتیو  نورانی در فضای اطراف استیج رقص می توان بر طرف نمود. گذاشتن صندلی های نورانی ، میز نورانی ایستاده ، میز سوارز و کول باکس (یخدان) نورانی با رقص نور و ترکیب نوری بین ریتم تند استیج و ریتم کند محیط اطراف می تواند به زیبایی فضا بیش از پیش کمک نماید و برای افرادی که در اطراف استیج ایستاده اند نورپردازی مناسبی را فراهم می کند.

نمونه ای از استیج رقص در ترکیب با مبلمان نورانی را می توانید در فیلم زیر ببینید.

 

 

نورپردازی و چیدمان سفره عقد

یکی از موارد دیگر نورپردازی سفره عقد می باشد ، سفره عقد مدرن می تواند شامل چند المان کوچک دکوراتیو باشد که خنچه عقد را می توان در داخل آنها قرار داد. این محصولات نورانی در شکل های متنوع وجود دارد و بسته به سلیقه طراح سفره عقد می تواند از آنها استفاده کند.

 

uranus wedding garden

نورپردازی باغ تالار اورانوس با تیر دکوراتیو

دیزاین و نورپردازی محوطه و باغ تالارها

 

دیزاین محوطه تاثیر زیادی بر دید مهمانان درباره برگزاری جشن عروسی دارد. گاهی با وجود وسعت زیاد تالار پذیرایی، باز هم دیزاین و طراحی و چیدمان وسایل چشم نواز نیست و نمی تواند حس رضایت را در عروس و داماد ایجاد کند. برای دیزاین استفاده از نورپردازی، شمع آرایی، نحوه چیدمان میز و صندلی های مهمانان، جایگاه عروس و داماد، آتش بازی و … می تواند نقش موثری را در زیباسازی فضا ایجاد کنند.

 

 

پایه چراغ نورانی

 

معمولا برای روشنایی محوطه های بزرگ فضای باز از پایه چراغ روشنایی استفاده می کنند. پایه چراغ ها عموما بدنه ای فلزی همراه با روشنایی بر روی آنها می باشند. نوع جدیدی از پایه چراغ دکوراتیو که برای دکوراسیون محوطه بکار می رود تیر نورانی می باشد. این تیر بدنه ای از جنس پلی اتیلن دارد که می تواند نور LED های قرار گرفته درون آن را به بیرون بفرستد. قرار گرفتن این تیرهای دکوراتیو در یک مجموعه با قابلیت تغییر نوری که دارند می توانند در هر لحظه رنگ نوری متناسب با مهمانی و مجلس شما داشته باشند و زینت بخش فضای سبز باغ تالار باشند. این  پایه تیر با الوان تولیدی خود ظاهری فریبنده به محیط خود می دهند و یک محیط معمولی باغ تشریفات را تبدیل به یک مکان مدرن و خاص کند.

 

Weddings flower table

میز سوارز نورانی با گل آرایی

میز گل

 

تزئین فضا و محیط اهمیت زیادی در برگزاری جشن عروسی دارد. استفاده از تکنیک های گل آرایی در این زمینه می تواند به طراحان کمک کند. گل آرایی در قسمت های مختلف تالار پذیرایی انجام می شود که عبارتند از: گل آرایی میز مدعوین، گل آرایی فضای ورودی تالار یا باغ، گل آرایی فضای داخلی برگزاری جشن و سایر فضاهای مورد نظر عروس و داماد.

 

زمانی که رنگ گل های چیده شده در سالن بنفش باشند، استفاده از رنگ یاسی زیبایی بیشتری را به سالن می بخشد. می توان بجای استفاده از پارچه و … رنگ لامپ های درون میز نورانی  را رنگ یاسی انتخاب کرد.

کل فضای سالن پذیرایی، باید با استفاده از گل های زیبا تزئین شود. همه گل هایی که در قسمت های مختلف سالن یا تالار پذیرایی استفاده می شوند، از نظر رنگ، اندازه و طرح با یکدیگر همخوانی داشته باشند بهتر و جذاب تر است. گل آرایی و تزئین فضای ورودی تالار یا باغ، به معنای محترم شمردن ورود مهمانان به فضای جشن است.

 

 

میز نورانی گل عروس

میز نورانی گل عروس

گل ها مخلوقات جادویی و فوق العاده ای هستند که می توانند روز هر کسی را روشن کنند. گل آرایی  زینت بخش مجالس و جشن های مختلف از جمله عروسی است ، معمولاً افراد نمی توانند نسبت به گل آرایی جشن خود بی تفاوت باشند و همواره بدنبال ایده های جدید و زیبا هستند . روز عروسی خاص ترین روز در زندگی هر فردی است و باید به بهترین شکل ممکن برگزار شود و باید در نظر داشت  گل ها همیشه باعث لطافت و طراوت هر چه بیشتر محیط اطراف افراد می شود و تاثیر بسیار مثبت روحی و روانی بر روی میهمانان می گذارد.

گلدان نورانی می تواند این تاثیر مثبت را افزایش دهد. بجای گذاشتن نور بر روی گل ها و سعی بر نورپردازی بر روی آنها می توان خود گلدان را روشن نمود و یک دسته گل را از درون روشن نمود. این گلدان نوری می تواند نقش روشنایی برای مسیر عبوری را نیز داشته باشد و نیاز به نورپردازی های دیگر را مرتفع بسازد.

میز و گلدان پلی اتیلنی برای میز شمع

 

استفاده از شمع ها به عنوان دکور در مکانهایی چون رستوران ، کافی شاپ، سالن  پذیرایی و تالارجشن به آنها نمای خاصی می بخشد. بنابراین برای دیزاین تالار و فضای جشن می توان از شمع های تزئینی استفاده نمود . این امر بویژه در جایگاه عروس و داماد موثرتر خواهد بود. البته می توان از شمع آرایی برای تزئین خارج از سالن و در راهرو نیز استفاده کرد که به صورت بار شمع ، شمع آرایی میزهای میهمان، شمع آرایی سفره عقد، شمع آرایی در قسمت ورودی و میز شمع می باشد.

میز نوری علاوه بر حفظ زیبایی شمع ها ضعف روشنایی آنها را در محیط های وسیع و تالارهای بزرگ مرتفع می سازد و با نوری که از خود ساطع می کند نگاه ها را به سمت شمع ها و زیبایی آب شدن و سوختن آنها جلب می کند. رنگ نور میز نورانی به راحتی می تواند با رنگ شمع و یا رنگ نورپردازی کلی مجلس عروسی همنوا شده و چشم نوازی خاصی را به تشریفات عروسی بدهد.

 

 

 

میز سوارز (میز نورانی LED)

 

bar light table

میز سوارز ایستاده نورانی با LED

میز ایستاده نورانی و میز سوارز برای مجالس جشن ، مهمانی و پارتی که مهمانان و به خصوص جوانان بیشتر علاقه مند به رقص و پایکوبی هستند تا نشستن کاربردی تر می باشند. این میز ها را می توان به عنوان میز بار و میز سرو نوشیدنی استفاده نمود و محیط گرم و صمیمی در اطراف خودشان بوجود می اورند. نور پردازی و رقص نور آن همچون یک استیج رقص می باشد و نشاط و شادی به همراه خواهد آورد.

استفاده از میز سوارز به بخش ثابت و جدایی ناپذیر از تجهیزات مورد نیاز برای تشریفات یک مجلس ، مهمانی و … تبدیل شده است و برگزاری یک تشریفات لوکس بدون استفاده از این میزها را نمی توان متصور بود.

 

 

 

کول باکس

 

 

outdoor club light pot

یخدان نورانی و کول باکس دکوراتیو

مخروطی دکوراتیو محصولی می باشد تادر آنها یخ و بطری های نوشیدنی در دسترس قرار گیرد و نیازی به مراجعه به آشپزخانه و یخچال نباشد. شرکت ها و گروه های تشریفاتی به علت سبکی از این محصول برای قرار دادن یخ به همراه نوشیدنی در مراسمهای عروسی و جشن ها در باغهای فضای باز و سالن ها به سادگی استفاده می نمایند. این محصول علاوه بر کاربرد به عنوان یخدان و کول باکس با داشتن نور در داخل خود زیبایی بخش محیط جشن و عروسی می باشد.

 

 

میز های نوری LED به عنوان میز کیک تولد

 

برای میز کیک بسته به طرح کیک می توان از میز استوانه ، میز مکعب ، میز سوارز ، میز شیشه ای ایستاده ، میز تلسکوپی و یا میز صدفی استفاده نمود.  بجای استفاده از پارچه و حریر برای زیبا تر کردن میز کیک این میزهای پلی اتیلنی با نوری که درون خود دارند می توانند یک ترکیب نور مناسب با طرح و رنگ کیک شما را تولید کنند و در عین دوچندان نمودن زیبایی کیک عروسی شما عکس های خاطره انگیزی از لحظات شادی بخش برش کیک را با نورپردازی که دارند برای شما ثبت نمایند.

در تشریفات تولد میز های نورانی تحت عنوان میز کیک جشن تولد کاربرد بیشتری دارند زیرا نیاز به محیط شاد در جشن تولد بیشتر است و رقص نور این میزها در ترکیب با موسیقی و آهنگ دقیقا همان چیزی است که برگزار کنندگان تشریفات برای جلب رضایت مشتریان خود لازم دارند.

banner light party table

میز صدفی نورانی

 

 

فیلمبرداری و عکاسی عروسی

 

 

wedding photography

نمونه آتلیه عکاسی عروس با اقلامدکوراتیو

بعضی از فیلمبرداران عروسی از فلش های سرخود روی دوربین هایشان استفاده می کنند، برخی ترجیح می دهند از لامپ های جدا و اجسام دکوراتیو نورانی که نور محیط را تامین می کند استفاده کنند. اگر از این مدل لامپ ها و نورپردازی دکوراتیو استفاده شود عکس ها حالت طبیعی تری به خود می گیرند و نورپردازی یکنواخت تری را شاهد خواهیم بود.

 

نورهای داخلی در سالن پذیرایی نیز در ردیف جلوه های ویژه محسوب می شوند. نورپردازی در جشن عروسی اهمیت زیادی در زیبایی و رمانتیک کردن فضا و وسایل تزئینی دارد که با توجه به رنگ سایر وسایل انجام می شود. برای مثال زمانی که رنگ گل های چیده شده در سالن بنفش باشند، استفاده از رنگ یاسی زیبایی بیشتری را به سالن می بخشد.

 

زمان خارج شدن عروس و داماد از محوطه تالار زمان مناسبی برای فیلمبرداری است. در این لحظه موسیقی مناسب و آرام پخش می شود که همزمان با نورپردازی زیبای محوطه، می تواند تصاویر و فیلم را برای عروس و داماد زیباتر ثبت کند. نورپردازی در محوطه سالن بدون سایر تزئینات زیبا بخشدنیست و در کنار آن استفاده از اشیا تزئینی همچون میز گل نورانی و گلدان نورانی زیبایی بیشتری را به فضا می دهد.

 

uranus wedding garden 6

پایه چراغ روشنایی

زمانی که مهمانان وارد فضای مهمانی و جشن عروسی می شوند، به اولین جایی که نگاه می کنند، ورودی تالار یا باغ است. بنابراین به هر میزان که این قسمت زیباتر باشد، تاثیر بیشتری بر فضای جشن خواهد داشت. از سوی دیگر معمولا از خروج عروس و داماد از تالار و یا باغ و نشستن آنها در ماشین عروس، فیلمبرداری می شود، در صورتی که نمای ورودی تالار یا باغ زیبا نباشد، در فیلم عروسی نیز تاثیر منفی دارد.

 

 

قابلیت تغییر رنگ به دلخواه و  تنظیم شدت نور موجب می شود تا دیگر نیاز نباشد تا عکاسان و فیلمبرداران زمان زیادی را صرف ادیت عکس ها و فیلمها با برنامه های کامپیوتری بکنند و به راحتی در هنگام عکاسی در آتلیه یا فضای باز با استفاده از یک ریموت کنترل از این مبلمان نورانی رنگ دلخواه خود را تنظیم نمایند. این وسایل تزیینی جهت عکاسی عروسی و در آتلیه عروس مورد استفاده قرار می گیرد و به علت امکان بکارگیری آنها در فضای باز و قابلیت تغییر رنگ برای فیلمبرداری عروسی و جشن هایی که بخصوص در محیط باغ برگزار می شوند جلوه ای خاص به فیلم عروسی خواهد داد.

 

 

 

دسته :

از مطالب مشابه این مطلب دیدن کنید.

ارسال دیدگاه

یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، نرسیده به خیابان ولیعصر (عج) ، ساختمان دریای نور ، پلاک 3 ، طبقه چهارم ، واحد 11
021-88558165