مبلمان شهری
مبلمان شهری
مبلمان شهری
مبلمان شهری
مبلمان شهری
مبلمان شهری
مبلمان شهری
مبلمان شهری
مبلمان شهری
مبلمان شهری
مبلمان شهری
مبلمان شهری
مبلمان شهری
مبلمان شهری
مبلمان شهری
مبلمان شهری
مبلمان شهری
مبلمان شهری
مبلمان شهری
مبلمان شهری
مبلمان شهری
مبلمان شهری
مبلمان شهری
مبلمان شهری
دسته محصول : گالری

در مبحث دکوراسیون شهری ، مبلمان های شهری یکی از المان هایی هستند که بر زیبایی سیمای شهر و فضایی که ما برای زندگی انتخاب کرده ایم، تاثیر بسیار زیادی دارند، این المان ها همان قدر که جذاب و زیبا هستند، کاربردی هم هستند، و نقش روشنایی خیابان و مسیر های عبوری را در شهر ، پارک و مجموعه های شهری بر عهده دارند و می توانند به بالاتر رفتن سطح کیفی زندگی ما کمک کنند. مبلمان های شهری می توانند با استفاده از نورپردازی چهره ای متفاوت و جذاب به خود بگیرند.

 

پایه چراغ شهری

در سطح شهر و مخصوصا در فضاهای پر رفت و آمد مثل محوطه بیرونی مراکز خرید، پاساژ ها و یا پارک ها نیاز به وجود صندلی های برای نشستن و استراحت کردن به شدت احساس می شود، این صندلی ها می توانند نور داشته باشند و ظاهری جذاب و در عین حال کاربردی به محیط اطراف خود ببخشند و یا بدنه تیر روشنایی پارک یا روشنایی خیابان را با نورهای مختلف ترکیب کنیم و بجای یک بدنه فلزی و تاریک سطحی نورانی و جذاب داشته باشیم. این تیر چراغ مدرن یکی از نوآوری های جدید در عرصه دکوراسیون شهری و مبلمان شهری می باشد و علاوه بر پارک ها و فضاهای عمومی ، در باغ ها و تالار های تشریفات نیز بسیار طرفدار پیدا کرده است.

برای ایجاد حس لطافت و صمیمیت بیشتر در فضای شهری می توان به زیبایی از نور و نورپردازی شهری بهره گرفت، اگر قرار است تا اجرای مبلمان شهری را بر عهده بگیرید، به این نکته توجه کنید که می تواند با استفاده از تغییر آرام رنگ ها جلوه ای خاص و منحصر به فرد به آن ببخشید، چرا که وقتی کسی برای استراحت روی آن صندلی نوری می نشیند و یا در کنار پایه چراغ شهری می ایستد تغییر رنگ باعث ایجاد حس آرامش بیشتر در فرد می گردد و از بودن در آن فضا لذت می برد.

 

گلدان نوری پارک شهیدان نهی قناد

نوع دیگری از مبلمان شهری گلدان نوری می باشد. این گلدان نورانی در واقع نمونه دیگری از تلفیق با عناصر طبیعی را نشان می دهند، با این تفاوت که این بار با گیاهان ترکیب شده اند و به نوعی عملکردی شبیه ریه های تنفسی برای فضای شهری دارند. این مبلمان ها می توانند باغچه های کوچکی باشند که گیاهان در آن نورپردازی شده اند. یکی از پروژه های انجام شده با گلدان نوری به عنوان مبلمان شهری گلدان نوری پارک شهیدان نهی قناد شهر رشت می باشد که مسیر پیاده راه و پله های این پارک بجای نورپردازی مستقیم توسط پایه چراغ با استفاده از نور ملایم گلدان نوری روشن شده و طراح پارک و نورپرداز این مجموعه شهری با استفاده از ترکیب رنگهای مختلف برای هر پله توانسته است یک جذابیت بصری و یک الگوی بسیار زیبا را برای سایر دکوراسیون فضاهای شهری خلق کند.

 

از صفحات مشابه دیدن کنید

ارسال ديدگاه

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، نرسیده به خیابان ولیعصر (عج) ، ساختمان دریای نور ، پلاک 3 ، طبقه چهارم ، واحد 11
021-88558165