ارسال شده در ۳۱ تیر ۱۳۹۵

میز ، گلدان و مبلمان پلی اتیلنی

۵ مزیت و برتری مبلمان پلی اتیلنی

restaurant light seat cube

استفاده از مبلمان پلی اتیلن در رستوران

پلی اتیلن یا HDPE یکی از انواع پلاستیک می باشد که بیشتر در تولید کیف ، بطری ، ظرف و سایر محصولات با چگالی بالا مورد استفاده قرار می گیرد. اگر پلی اتیلن به روش های صنعتی مورد استفاده قرار بگیرید می تواند برای ساخت وسایل منزل نیز بکار گرفته شود.

در مقایسه بلند مدت با مبلمان فلزی و چوبی ، هزینه مبلمان پلی اتیلنی بسیار پایین تر می باشد. به همین دلیلی در کشور آمریکا پلی اتیلن با چگالی بالا بیشترین میزان مصرف در گروه مواد پلاستیکی را دارا می باشد.

 

مطمئنا تفاوت بسیار زیادی بین تولید یک کیسه پلاستیکی با یک میز پلی اتیلنی در کارخانه وجود دارد. ظروف پلاستیکی و یکبار مصرف معمولا با استفاده از پلی اتیلن با چگالی بسیار پایین ساخته می شوند درحالیکه مبلمان پلاستیکی از پلی اتیلن با چگالی بسیار بالا ساخته می شوند تا در مقابل فشار ، کشش و پارگی مقاومت بالایی داشته باشند.

 

در ساخت گلدان پلی اتیلنی از روش چرخشی استفاده می شود و کل محصول به صورت قالب یک تکه از دستگاه خارج می شود. این دستگاه های چرخشی قابلیت تولید مبلمان پلی اتیلنی با کیفیت بسیار بالا را دارند بطوریکه تمام قسمت های یک میز پلی اتیلنی با یک چگالی و مقاومت یکسان خواهند بود.

در زیر به ۵ دلیل برتری میز ، گلدان و مبلمان پلی اتیلن خواهیم پرداخت :

 

 

۱- سهولت تمیزی میز پلی اتیلنی

نور پردازی تشریفات عروسی

تمیز نمودن آسان بعد از استفاده

 

همانطور که در بالا اشاره شد محصولات پلی اتیلنی ساخته شده به روش روتیشن بصورت یک تکه ساخته می شوند. مزیت یکپارچه بودن مبلمان پلی اتیلنی در چیست ؟ اگر روش ساخت به درستی انجام شود و میز و گلدان پلی اتیلنی سطحی یکنواخت خواهند داشت و هیچ گونه تخلخل ، فرورفتگی و برآمدگی بر روی سطح آن نخواهد بود. این روش ساخت پیشرفته این قابلیت را موجب می شود تا محصولات به سادگی و با استفاده از آب و پارچه و کمی کف به سادگی تمیز شوند. و نیاز به صرف زمان ، هزینه و انرژی نمی باشد.

بعنوان مثال وقتی از گلدان پلی اتیلن در فضای سبز خارجی ساختمان استفاده می شود دیگر نگران کثیف شدن آن نبایستی بود و به سادگی می توان آن را با آب تمیز نمود و مبلمان نورانی فضای باز شما همواره تمیز باقی بماند.

 

 

۲- مقاومت شیمیایی گلدان پلی اتیلنی

 

پلی اتیلن استفاده شده در ساخت میز ، گلدان و مبلمان فضای سبز دارای مقاومت شیمیایی در برابر مایعات اسیدی و نمکی می باشد و باعث عمر بالای محصولات پلی اتیلنی در فضای باز می شوند. این ویژگی باعث شده تا از مبلمان پلی اتیلنی به راحتی در فضای خارجی بخصوص در محیط های شرجی و اسیدی استفاده شود و کمترین مشکل برای این محصولات بوجود بیاید و طول عمر بسیار بالاتری نسبت به سایر محصولات مشابه بکار رفته در محیط های شرجی و قلیایی داشته باشند.

از جنس پلی اتیلن به علت چگالی کم آن برای ساخت اسکله در آبهای مختلف با خواص شیمیایی مختلف استفاده شده و در طول سالهای بهره برداری با توجه به شور بودن آب دریا تا بحال مشکلی برای آنها بوجود نیامده است.

 

 

۳- نسوز بودن مبلمان پلی اتیلنی

تشریفات عروسی پرنیان

استفاده در تشریفات عروسی به همراه آتش

 

پلی اتیلن با به تاخیر انداختن حرکت آتش و سوختن در برابر حرارت و آتش مقاومت نشان می دهد و در حالت عادی بر خلاف مبلمان چوبی و پارچه ای فضای سبز تشدید کننده آتش نمی باشد. جنس پلی اتیلن قابلیت ترکیب با سایر مواد افزودنی را دارد و می تواند خواص ضد حریق آن افزایش یابد. محصولات پلی اتیلنی در حالت عادی استاندارد های آتش نشانی کشور های اروپایی و آمریکایی را دارند ولی می توان با اضافه نمودن افزودنی های شیمیایی به حد نصاب استانداردهای صنعتی نیز رسید.

میز پلی اتیلن و گلدان پلی اتیلن ساخت کشور ترکیه که توسط شرکت ساینا وارد می شود در برابر آتش سوزی استانداردهای زیر را دارا می باشد :

  • استاندارد ۱۳۳ آتش سوزی محصولات فضای باز ایالت کالیفرنیا آمریکا
  • استاندارد UL1056
  • استاندارد ASTM-E1537
  • مقاومت در برابر آتش سیگار NFPA 261
  • مقاومت پلاستیک در برابر حریق UL94 BH
  • استاندار آتش سوزی BS 7176 انگلستان

 

با یک طراحی مناسب محصولات پلی اتیلن تبدیل به یکی از امن ترین و مقاوم ترین محصولات ضد حریق در بازار مبلمان فضای باز تبدیل شده اند. به علت سیستم دورانی در ساخت میز و گلدان پلی اتیلنی گوشه های تیز در آن به حداقل می رسد و مقاومت آن در برابر شکست تحت فشار افزایش می یابد و امکان شکسته شدن میز در حین استفاده و خطرات ناشی از آن کاهش می یابد.

 

۴- دوام صندلی پلی اتیلنی

 

cylinder led table

مبلمان نورانی پلی اتیلنی فضای باز

همانطور که در موارد قبلی نیز گفته شد، بزرگترین مزیت گلدان و میز پلی اتیلنی عمر بالای آن است ، محصولات ساخته شده از پلی اتیلن با دانسیته بالا مقاومت سازه ای بسیار بالایی دارند. تحت وزن و فشار خم نمی شوند و امکان زنگ زدگی و پوسیدگی در آنها وجود ندارد. مبلمان پلی اتیلنی که بصورت یکپارچه و یک تکه ساخته شوند احتمال شکسته شدن بسیار کمی دارند ، به عنوان مثال هر چه قطعات تشکیل دهنده یک صندلی پلی اتیلنی کمتر باشد عمر بالاتری خواهد داشت.

مواد پلی اتیلنی با اضافه نمودن مواد ضد UV در برابر تابش نور خورشید دارای مقاومت بسیار بالایی هستند بطوریکه با گذشت چندین سال در معرض تابش خورشید بودن تغییر رنگ نخواهند داد.

 

۵- ترکیب ویژگی مواد پلی اتیلن

 

از دیگر مزایای پلی اتیلن قابلیت ترکیب آن با سایر مواد می باشد. به سادگی می توان به پلی اتیلن مواد رنگی یا ضد حریق اضافه کرد و در یکدیگر حل نمود و کل آن خاصیت رنگی پیدا می کند و دیگر نیازی به رنگ آمیزی مبلمان پلی اتیلنی شهری نمی باشد. جنس پلی اتیلن بگونه ای است که اگر با مواد دیگری ترکیب شود غلظت آن ماده بطور یکسانی در داخل آن پخش می شود و شما مبلمان پلی اتیلنیخواهید داشت بطوریکه رنگ ، عمر ، خاصیت ضد حریق ، کیفیت و …  محصول اول تا آخرین مورد تولیدی کارخانه یکنواخت می باشد.

به همین علت مواد پلی اتیلنی هیچ گونه محدودیت رنگی ندارند و شما می توانید مبلمانی از جنس پلی اتیلن با هر رنگ دلخواهی داشته باشیم. حتی می توان با اضافه نمودن مواد شفاف که قابلیت انتقال نور بالایی دارند مبلمان پلی اتیلن نورانی داشته باشیم. این نوع مبلمان با قراردادن یک منبع نور در داخل آنها می توانند محیطی نورانی و دلخواهد را برای شما فراهم نمایند.

این ترکیب ساده همراه با تجزیه نیز خواهد بود ، در فرآیند بازیافت بدون هیچ گونه آسیب رساندن به محیط زیست می توان پلی اتیلن را از سایر مواد افزودنی جدا نمود و دوباره در صنعت به عنوان ماده خام مورد استفاده قرارداد. بطوریکه در سال ۲۰۰۵  حدود ۴۶ میلیون بطری شیر پلاستیکی تبدیل به مبلمان پلاستیکی گردید.

 

 

دسته :

از مطالب مشابه این مطلب دیدن کنید.

ارسال دیدگاه

یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، نرسیده به خیابان ولیعصر (عج) ، ساختمان دریای نور ، پلاک 3 ، طبقه چهارم ، واحد 11
021-88558165